Zarządzamy nieruchomościami

Zarządzamy

Obowiązek informacyjny RODO

Szanowni Państwo!

 

W związku z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych przedstawiamy Państwu informacje na temat przetwarzania danych w firmie LTG Nieruchomości.

 

Informacje RODO - LTG

Nie pozwól zepsuć sobie wakacji - zabezpiecz mieszkanie przed wyjazdem

Szanowni Państwo! Wakacje są czasem, kiedy w końcu nadchodzi długo wyczekiwany wypoczynek i okazja do oderwania się od całorocznej rutyny. W gorączce przygotowań do upragnionego wyjazdu prosimy o poświęcenie chwili na kilka czynności, które mogą pomóc nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie lub jeszcze w czasie trwania turnusu.

Obowiązkowa deratyzacja na terenie Poznania

W dniach od 23 kwietnia do 10 maja 2018 na terenie Poznania przeprowadzana będzie obowiązakowa deratyzacja. Prosimy o zachowanie ostrożności i śledzenie komunikatów ostrzegających o wyłożonej trutce.

Zmiana użytkowania wieczystego we własność - trwają prace nad wprowadzeniem ustawy

Prawdopodobnie od stycznia 2019 roku wejdą w życie nowe przepisy znoszące użytkowanie wieczyste gruntów. Zapraszamy do zapoznania się z projektowanymi zmianami.

 

Ulotka informacyjna dotycząca segregacji odpadów BIO

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną dostarczoną przez Związek Międzygminny GOAP:

 

 

Zasady odbioru odpadów BIO od stycznia 2018 roku

Szanowni Państwo! Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zmianami w segregacji odpadów, które wejdą w życie 1 stycznia 2018 roku.

Głosowanie uchwał drogą elektroniczną

Szanowni Państwo!

W związku ze zbliżającym się okresem zebrań Wspólnot Mieszkaniowych, przypominamy o możliwości wygodnego głosowania uchwał przez internet.

Lista spraw na portalu - najprostsza droga komunikacji

Szanowni Państwo!

 

Wszyscy nasi Klienci, posiadający konto w portalu LTG Nieruchomości mają dostęp do modułu Lista spraw, w którym za pomocą prostego formularza zgłosić można bieżące sprawy dla Zarządcy. Do formularza dołączyć można pliki, które lepiej pomogą w przedstawieniu sprawy.

 

Zachęcamy do korzystania z tej formy kontaktu, jako dodatkowej drogi komunikacji z naszą firmą. Szczegóły w rozwinięciu.

GOAP - zmiany w gospodarowaniu odpadami od stycznia 2018 roku

Od stycznia 2018 roku gospodarowanie odpadami na terenie Poznania i gmin przynależnych do Związku czeka sporo zmian. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi.

Nowa wersja portalu LTG Nieruchomości

Zapraszamy do logowania się do nowej wersji portalu dla Klientów LTG Nieruchomości pod adresem portal.ltg.poznan.pl

Nowa wersja oferuje odświeżony, bardziej przejrzysty wygląd oraz nowe funkcje, które mamy nadzieję usprawnią komunikację z naszą firmą.

 

 

Wysokość stawek za wodę od 01.01.2017

Szanowni Państwo!

 

Aquanet podał wysokość stawek za wodę, obowiązujących od 1 stycznia 2017 roku. Tabela przedstawia się następująco:

 

 

Stawki za wodę od 2017
l.p. Grupa odbiorców Jednostka Cena netto Cena brutto
1. Gospodarstwa domowe  zł/m3  4,43zł  4,78zł
2. Pozostali odbiorcy  zł/m3  4,43zł  4,78zł
3. Woda na cele przeciwpożarowe  zł/m3  4,43zł  4,78zł

 

Fundusz wodociągowy Aquanet

Szanowni Państwo!

 

Informujemy, że po raz kolejny Aquanet umożliwia uzyskanie dofinansowania do opłat za zimną wodę i ścieki za miesiące wrzesień-grudzień 2016.

Wnioski można składać w okresie od 22.11.2016 do 05.01.2017

Czad - cichy zabójca

Każdego roku w Wielkopolsce dochodzi do kilkuset przypadków podtrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem. Niestety zwykle kilka z nich kończy się śmiercią poszkodowanego. Nasilenie tych zdarzeń następuje w okresie zimowym, kiedy w różny sposób ogrzewamy nasze mieszkania. To właśnie wtedy należy być szczególnie wyczulonym na obecność tlenku węgla.

Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci z gospodarstw domowych

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do zapoznania się z możliwością nieodpłatnego odbioru zalegających sprzętów RTV, AGD z Państwa gospodarstw domowych.

Zmiany w prawie. Użytkowanie wieczyste ma zostać zniesione

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, od 1 stycznia 2017 roku zlikwidowane zostanie użytkowanie wieczyste gruntów.

Przydatne formularze oraz akty prawne

Zapraszamy do pobierania gotowych do wypełnienia formularzy dotyczących Państwa lokalu oraz aktów prawnych istotnych dla każdego mieszkańca.

Zapraszamy na zebrania Członków Wspólnot Mieszkaniowych

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na odbywające się zebrania absolutoryjne.

Informacja w związku z zaleganiem odpadów komunalnych

Szanowni Państwo!

 

W związku z licznymi zapytaniami oraz skargami dotyczącymi wywozu odpadów komunalnych z nieruchomości zarządzanych przez LTG Nieruchomości sp. z o.o. informujemy, że od dnia 1 lipca 2013 roku podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za wywóz oraz gospodarowanie odpadami komunalnymi jest gmina lub powołane w tym celu związki międzygminne. Zarządca nieruchomości nie odpowiada za naruszenia obowiązków wynikających z ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, jednakże każdy przypadek przedmiotowych naruszeń zgłaszany jest przez zarządcę właściwym instytucjom.

 

Jednocześnie informujemy, że w odniesieniu do nieruchomości, na których dalsze gromadzenie odpadów z przyczyn obiektywnych jest niemożliwe lub zagraża zdrowiu mieszkańców, LTG Nieruchomości sp. z o.o. podjęła działania zmierzające do zlecenia wywozu zastępczego przez firmy prywatne, przy czym zgodnie z art. 6s ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach kosztami w/w usługi obciążona zostanie gmina.

Konsorcja FBSerwis S.A. i Remondis Sanitech Sp. z o. o. będą od 1 stycznia 2015r. świadczyć w Poznaniu i okolicach usługę odbioru śmieci. Już zaczęły się przygotowania

"Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” informuje, że konsorcja FBSerwis S.A. i Remondis Sanitech Sp. z o. o. , które wygrały przetarg i będą świadczyć usługę odbioru odpadów komunalnych od 1 stycznia 2015 roku ze wszystkich 22 sektorów, na które podzielono obszar Związku, prowadzą intensywne przygotowania do właściwej realizacji zadań i zapewnienia mieszkańcom wysokiego standardu usług. Dlatego przystąpiły one już do akcji wymiany pojemników i dostosowywania ich wielkości do danych wynikających z deklaracji złożonych przez właścicieli nieruchomości. "

Komunikat Remondis dotyczący odbioru odpadów problemowych z dzielnicy Grunwald

"Dnia 13 maja rusza akcja odbioru odpadów problemowych z terenu nieruchomości zamieszkałych z DZIELNICY GRUNWALD.

Odbiór odpadów problemowych będzie realizowany w terminie od 13 maja do 27 czerwca 2014 r., a przyjmowanie zgłoszeń w formie wypełnionego formularza od 15 kwietnia do 29 kwietnia 2014 r."

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych dla aglomeracji poznańskiej

Od kwietnia rozpocznie się odbiór odpadów problemowych i wielkogabarytowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Rejonizacja odbioru odpadów po 1 lipca 2013 roku

GOAP podał do wiadomości sposób podziału aglomeracji poznańskiej na potrzeby nowej Ustawy.

Jak segregować odpady po 1 lipca 2013 roku

Szanowni Państwo!

 

W związku z wieloma wątpliwościami dotyczącymi segregowania odpadów, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami podamymi przez GOAP.

Dziś upływa termin składania deklaracji śmieciowych

W dniu dzisiejszym [tj. 03-06-2013] upływa termin składania deklaracji ilości osób przebywających w lokalu na potrzeby nowego sposobu gospodarowania odpadami.

Prosimy o wypełnienie i odesłanie deklaracji ilości osób na potrzeby nowej ustawy gospodarowania odpadami

Zmiany w gospodarce odpadami w pełni zaczną obowiązywać od 1 lipca 2013 r. Od tego dnia gminy przejmą pełną odpowiedzialność za gospodarowanie nimi. Prosimy o odsyłanie wypełnionych deklaracji do Zarządcy do dnia 22 maja 2013 roku!

Ustalono stawkę za wywóz śmieci

Zgromadzenie uchwaliło stawkę - 12 zł od osoby 

 

W Poznaniu i 9 sąsiednich gminach tworzących Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny wyniesie 12,00 zł miesięcznie od mieszkańca i uwzględnieniu zastosowania metody degresywnej, a za odpady zbierane nieselektywnie 20,00 zł bez możliwości  degresji – zdecydowało Zgromadzenie ZM GOAP podczas posiedzenia 12 marca br. 

KOMUNIKAT: Awaria w elektrociepłowni Karolin

W związku z awarią w elektrociepłowni Karolin na terenie Poznania występuje przerwa w dostawie ogrzewania i ciepłej wody dla wszystkich odbiorców Dalkii. Prognozowany termin usunięcia awarii w dniu dzisiejszym, jednak ciepło w sieci może pojawić się dopiero jutro.

 

Aktualizacja 12:35

Dalkia poinformowała, że awaria została już usunięta, jednak ciepło może pojawić się dopiero około godziny 15.

 

"Dostawy ciepła dla mieszkańców są obecnie uzależnione od czasu jaki gorąca woda z EC Karolin potrzebuje aby dotrzeć do instalacji ciepłowniczych w domach i mieszkaniach. Stopniowo będzie się poprawiała sytuacja w kolejnych dzielnicach. Późnym popołudniem dostawy ciepła powinny zostać przywrócone do wszystkich mieszkańców." - wyjaśnia Bartłomiej Pawluk z Dalkii.

Remont z premią

Zgodnie z obowiązującymi przepisami o premię z Funduszu Termomodernizacji i Remontów mogą starać się również Wspólnoty Mieszkaniowe, które z różnych względów nie mogą wykonać termomodernizacji budynku...

Zabytkowa kamienica na Grudzieńcu odzyskała dawny blask

Renowacja kamienicy przy ulicy Grudzieniec przywróciła świetność kolejnemu budynkowi na ulicach Poznania.

Tysięczny subskrybent kanału informacyjnego SMS

Miło nam poinformować, że już tysiąc spośród naszych Klientów wyraziło chęć otrzymywania powiadomień drogą wiadomości SMS.

Planowane wyłaczenia dostawy prądu

Stan na dzień 27 lipca 2012.

Ustawa deweloperska

Prezydent RP podpisał ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z dnia 16.09.2011 roku. Ustawa wchodzi w życie z dniem 29.04.2012 r.

BUDYNKI PIĘKNIEJĄ POD NASZĄ OPIEKĄ

Wraz z coraz większą ilością odnowionych budynków, pięknieją ulice Poznania i okolic, zachęcając kolejnych Właścicieli nieruchomości do przeprowadzenia podobnych prac. Przykładem takich działań jest remont elewacji przy ul. Kościelnej 46

Na rynku mediów jesteśmy opiniotwórczy

Stanowisko prezesa Barańskiego w temacie uwolnienia zawodu zarządcy nieruchomości.

LTG Nieruchomości Aniołem Dobrej Kultury

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż firma Ltg Nieruchomości została uhonorowana certyfikatem Anioła Dobrej Kultury, przyznawanym corocznie przez Stowarzyszenie Musica Patria.

Nowe nieruchomości

W ramach grupy  LTG Nieruchomości spółka z o.o.  wybudowaliśmy i zarządzamy kolejnym budynkiem zasobu miasta i gminy Murowana Goślina.

 

 

Grillowanie na terenie wspólnot mieszkaniowych

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat tzw. „grillowanie” stało się nieodłącznym elementem niemal każdego pogodnego, majowego weekendu spędzonego na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie.

 

Rozpoczęcie prac remontowych ul. Kościelna 46

Rozstrzygnięto przetarg na prace remontowe przy ul. Klonowej 4,6 w Poznaniu

Informujemy, że został wybrany wykonawca prac remontowych instalacji wodnokanalizacyjnej w budynku wspólnoty mieszkaniowej w Poznaniu przy ul. Klonowej 4,6.

Rozstrzygnięto przetarg na prace budowlane przy ul. Nad Wierzbakiem 38

Informujemy, że został wybrany wykonawca prac termomodernizacyjnych budynku wspólnoty mieszkaniowej w Poznaniu przy ul. Nad Wierzbakiem 38

Rozstrzygnięto przetarg na prace budowlane przy ul. Nowej 6 i 7 w Strykowie

Informujemy, że został wybrany wykonawca prac termomodernizacyjnych budynku wspólnoty mieszkaniowej w Strykowieprzy ul. Nowej 6 i 7.

Rozstrzygnięto przetarg na prace budowlane przy ul. Kolejowej 30,31

Informujemy, że został wybrany wykonawca prac remontowych i termomodernizacyjnych budynku wspólnoty mieszkaniowej w Poznaniu przy ul. Kolejowej 30,31

Rozstrzygnięcia przetargów na prace budowlane

Zawiadamiamy, że po zakończeniu postępowania związanego z ogłoszonymi przez nas przetargami na prace budowlane i instalacyjne, w dziale „aktualności” będziemy na bieżąco informować o dokonanym wyborze.

Ruszają remonty we Wspólnotach

Po ostatecznym zamknięciu roku 2009 na zebraniach absolutoryjnych, przyszedł czas na realizację uchwalonych planów remontów.

Prace budowlane w zgodzie ze środowiskiem.

Realizując inwestycje remontowo – budowlane inwestor musi wziąć pod uwagę wiele czynników, które pośrednio lub bezpośrednio oddziaływają na środowisko naturalne.

Parkowanie na terenie wspólnoty mieszkaniowej.

Zdesperowani mieszkańcy jednej ze wspólnot mieszkaniowych, w reakcji na problemy z niezdyscyplinowanymi użytkownikami samochodów parkującymi w niedozwolonych miejscach, uchwalili regulamin parkowania na terenie wspólnoty.

Wentylacja w budynkach wielorodzinnych - problem wilgoci

Brak wentylacji lub wentylacja z różnych powodów osłabiona często przyczynia się do zawilgocenia ścian mieszkania. Pranie, gotowanie, suszenie, oddychanie to czynniki powodujące powstawanie pary wodnej w mieszkaniu.

Poszanowanie dóbr osobistych dłużników wspólnoty mieszkaniowej.

Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 20 marca 2008 roku stwierdził, że członkowie wspólnoty mieszkaniowej mają prawo do uzyskania informacji o zaleganiu opłat przez innych właścicieli lokali, a zarząd lub umocowany przez niego zarządca nieruchomości jest obowiązany im takiej informacji udzielać, ale podkreślił jednocześnie, że tego rodzaju informacja odnosi się do silnie chronionej na gruncie polskiego prawa (art.23 Kodeksu Cywilnego) sfery prywatności każdego człowieka, dlatego nie ma uzasadnienia dla podawania tych informacji do publicznej wiadomości, tj. do nieograniczonego grona adresatów. Z tego względu Sąd Apelacyjny stwierdził w uzasadnieniu omawianego wyroku, że:

Poza sporem jest, że członkowie wspólnoty mają prawo do informacji o zaleganiu opłat przez innych właścicieli lokali i zarząd jest obowiązany im takiej informacji udzielać, ale realizacja tego uprawnienia musi się odbywać w poszanowaniu dóbr osobistych ewentualnych dłużników wspólnoty. Tego typu informacja należy do chronionej prawem sfery prywatności dłużnika (art. 23 kc), a jej podanie do publicznej wiadomości może się odbyć tylko za jego wiedzą i zgodą. W przeciwnym bowiem wypadku stanowi naruszenie dóbr osobistych w rozumieniu art. 24 kc.”

 

Zdaniem Sądu bezprawności takiego działania nie znosi ani uzasadniony interes pozostałych członków wspólnoty (mogą oni bowiem o zadłużeniu właścicieli mieszkań dowiedzieć się od zarządcy lub na zebraniach wspólnoty), ani okoliczność, że na liście umieszczonej na tablicy ogłoszeń wewnątrz budynku podano tylko numer lokalu bez nazwiska właścicieli.


 

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie

z dnia 20 marca 2008 r.

I ACa 1068/2007

Członkowie wspólnoty mają prawo do informacji o zaleganiu opłat przez innych właścicieli lokali i zarząd jest obowiązany im takiej informacji udzielać, ale realizacja tego uprawnienia musi się odbywać w poszanowaniu dóbr osobistych ewentualnych dłużników wspólnoty. Tego typu informacja należy do chronionej prawem sfery prywatności dłużnika (art. 23 kc), a jej podanie do publicznej wiadomości może się odbyć tylko za jego wiedzą i zgodą.

 

Dla dobra interesów naszych klientów

Z bezsilności w walce z urzędniczą machiną pracownicy firmy LTG Nieruchomości dbając o dobro naszych klientów szukają wsparcia w jednej z ważniejszych gazet wielkopolski. Na załączonym zdjęciu artykuł jaki ukazał się w piątkowym Głosie Wilekopolskim dnia 5 lutego 2010.

Zakazy i nakazy we wspólnocie mieszkaniowej

Nie ulega wątpliwości, że w relacjach sąsiedzkich występuje szereg zachowań, które trudno zakwalifikować jako oczywiste naruszenie porządku domowego. Zasady korzystania z nieruchomości często ustalane są w tzw. regulaminach porządku domowego.

Dobiegły końca prace termomodernizacyjne na ulicy Bułgarskiej 128 ABC

Dnia 20.12.2009 roku dokonano ostatecznego odbioru prac termomodernizacyjnych budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Bułgarskiej 128 ABC. Zgodnie  audytem energetycznym  roczna oszczędność energii cieplnej dla całego budynku powinna kształtować się na poziomie 20 000 złotych.

Zakończono remont dachu i elewacji na ul. Długosza 11-19.

Zakres przeprowadzonych robót był bardzo szeroki i obejmował: wykonanie ocieplenia ścian, ocieplenie dachu, położenie nowej elewacji, wymiana całości poszycia dachu, przemurowanie kominów, wymiana opierzeń, rynien i rur spustowych, zrekonstruowanie schodów w wejściach z obydwu stron budynku, remont płyt balkonowych, wymiana stolarki drzwiowej od podwórza.

images
tel. 601-784-902
awaria@ltg.poznan.pl