Zarządzamy nieruchomościami

Zarządzamy

Awaria magistrali Aquanet, brak wody na terenie Poznania

Szanowni Państwo!

 

 

 

W związku z awarią magistrali na terenie Poznania występuje brak wody lub znaczny spadek jej ciśnienia. Aquanet pracuje nad usunięciem awarii, na chwilę obecną nie są podawane godziny przywrócenia wody.

 

Aktualizacja: woda powinna już docierać do mieszkańców, jednak nadal możliwe są spadki jej ciśnienia


 

Rozpoczęcie sezonu grzewczego

Szanowni Państwo!

W związku z przygotowaniami do rozpoczęcia sezonu grzewczego prosimy o śledzenie ogłoszeń wywieszanych na klatkach schodowych, gdzie będziecie Państwo na bieżąco informowani o stanie działania instalacji grzewczej w Państwa budynku i ewentualnych działaniach wymaganych z Państwa strony do poprawnego rozruchu instalacji.

Obowiązkowa deratyzacja na terenie Poznania

W dniach od 1 do 31 października 2023 na terenie Poznania przeprowadzana będzie obowiązkowa deratyzacja. Prosimy o zachowanie ostrożności i śledzenie komunikatów ostrzegających o wyłożonej trutce. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Szybkie płatności na portalu LTG

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że na portalu Klienta LTG dostępna jest już opcja dokonania szybkiej płatności za pomocą najpopularniejszych systemów płatniczych takich jak BLIK czy karta płatnicza. Usługa realizowana jest przez operatora płatności Blue Media, co zapewnia bezpieczeństwo i pewność transakcji.

 

Dzięki szybkim płatnościom nie musicie Państwo martwić się o znajomość numeru rachunku bankowego do wpłat, ponieważ system sam pobiera Państwa indywidualny rachunek.

 

 

 

 

Zachęcamy do korzystania z systemu!

Dokumenty w formie elektronicznej dla Klientów LTG Nieruchomości

Szanowni Państwo!

 

Wprowadzamy nowy sposób dystrybucji dokumentów - wysyłka elektroniczna realizowana przez pocztę e-mail lub portal Klienta. Jest to szybka, wygodna i ekologiczna forma dystrybucji rachunków, faktur, rozliczeń mediów, zawiadomień o opłatach, a w przyszłości również innych typów dokumentów, które do tej pory dystrybuowane były pocztą tradycyjną.

 

To również oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska, ponieważ pomijany jest wydruk i wysyłka pocztą tradycyjną, która generuje dodatkowe koszty dla naszych Klientów.

 

Już teraz zachęcamy do wypełnienia i przekazanie deklaracji do opiekuna Państwa obiektu. Formularz do wypełnienia znajduje się TUTAJ.

Zaproszenie na zebrania Wspólnot Mieszkaniowych

Szanowni Państwo!

 

Pierwszy kwartał każdego roku jest czasem, w którym odbywają się zebrania Wspólnot Mieszkaniowych. Zachęcamy do śledzenia informacji o odbywających się zebraniach i uczestnictwa w nich.

 

Dla tych z Państwa, którzy będą uczestniczyć w zebraniach organizowanych w formie zdalnej z użyciem komunikatora ZOOM, zapraszamy do pobrania najnowszej wersji.

 

Najnowsza wersja programu dostępna tutaj.

(instalator Windows, wersja 64-bit)

ZOOM - instrukcja dołączania do spotkania bez użycia aplikacji

Szanowni Państwo!

Tych z Państwa, którzy będą uczestniczyć w zebraniach organizowanych w formie zdalnej z użyciem komunikatora ZOOM, zapraszamy do zapoznania się z instrukcją dołączania do spotkania.

 

Najlepiej korzystać z aplikacji zainstalowanej na komputerze (link do najnowszej wersji dostępny w artykule powyżej) lub telefonie.

 

Jeżeli z jakichś względów nie chcą Państwo instalować programu na komputerze, istnieje możliwość połączenia się przez przeglądarkę internetową. Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją, która powinna ułatwić proces dołączania do spotkań poprzez przeglądarkę.

 

Dodatkowo, od roku 2022 dostępny jest klient i strona ZOOM w polskiej wersji językowej. Dla tych z Państwa, którzy będą dołączać w tej wersji obowiązuje poniższa instrukcja.

Harmonogram odbioru choinek

Szanowni Państwo!

 

Na stronach firm świadczących usługi odbioru odpadów dla danej nieruchomości znaleźć można harmonogramy na bieżący rok, uwzględniające terminy wywozu drzewek świątecznych.

 

Przypominamy, że drzewka świąteczne należy umieścić w miejscu gromadzenia odpadów lub bezpośrednio przy tym miejscu. Choinki muszą być pozbawione ziemi, doniczek czy stojaków.

 

Nie należy umieszczać drzewek w pojemnikach na odpady segregowane/zmieszane. Drobno pocięte drzewko można umieścić w pojemniku na odpady biodegradowalne.

Strażacy apelują: klatka schodowa, to nie graciarnia!

Szanowni Państwo, Straż Pożarna apeluje i przypomina:

 

"Klatka schodowa to nie graciarnia – nie utrudniaj ewakuacji.


Pamiętaj! Na klatce schodowej nie wolno przechowywać jakichkolwiek materiałów palnych:

 

  • szaf
  • stołów
  • krzeseł
  • dywanów
  • regałów
  • kartonów
  • sprzętu AGD
  • wózków dziecięcych


Zabronione jest składowanie przedmiotów gabarytowych oraz innych, np.: rowerów, hulajnóg, których usytuowanie powodowałoby ograniczenie wymaganej szerokości drogi ewakuacyjnej."

 

 

Szczegóły, źródło: FB

DODATEK WĘGLOWY - wniosek i instrukcja wypełnienia

Szanowni Państwo, w związku z zatwierdzeniem wzoru wniosku o dodatek węglowy przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, udostępniamy wzór wniosku do wypełnienia oraz instrukcję jak wniosek wypełnić. Wniosek należy złożyć do odpowiedniego urzędu gminy lub elektronicznie.

 

WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY [format DOC, do wypełnienia komputerowego]

WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY [format PDF, do wydruku i wypełnienia ręcznego]

 

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU O DODATEK WĘGLOWY

 

30 czerwca 2022 mija termin składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła

Szanowni Państwo!Przypominamy, że 30 czerwca 2022 upływa termin zgłaszania źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych.

LTG Nieruchomości jako zarządca składa w imieniu Wspólnoty Mieszkaniowej deklaracje dotyczące wyłącznie wspólnych źródeł ciepła lub spalania paliw np. kotłownie gazowe, węzły cieplne.

Na właścicielu lokalu spoczywa obowiązek zgłoszenia indywidualnych źródeł ciepła lub spalania paliw w lokalu mieszkalnym/użytkowym, np. pieców gazowych, kaflowych, kominków, bojlerów elektrycznych.

Deklaracje można złożyć w formie elektronicznej na stronie https://ceeb.gov.pl/ , w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta (zgodnie z lokalizacją budynku).

Szczegółowe informacje oraz instrukcje wypełniania deklaracji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

Czad - cichy zabójca

Każdego roku w Wielkopolsce dochodzi do kilkuset przypadków podtrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem. Niestety zwykle kilka z nich kończy się śmiercią poszkodowanego. Nasilenie tych zdarzeń następuje w okresie zimowym, kiedy w różny sposób ogrzewamy nasze mieszkania. To właśnie wtedy należy być szczególnie wyczulonym na obecność tlenku węgla.

Można już składać deklaracje za gospodarowanie odpadami w Poznaniu

"W związku z wystąpieniem Miasta Poznania ze struktur ZM GOAP, kompetencje w zakresie gospodarki odpadami od 1 stycznia 2022 roku powrócą do Miasta. Przejęcie przez Poznań obowiązków związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych wiąże się z szeregiem nowych zadań, których realizacja rozpocznie się wraz z nowym rokiem."

 

źródło tekstu i grafiki: Poznan.pl

Poznań bez azbestu - darmowy demontaż i utylizacja szkodliwego materiału

Szanowni Państwo!

 

Miasto Poznań oferuje darmowe usunięcie szkodliwych materiałów zawierających azbest.

Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie projektu - POZnan.pl

Konsultacje społeczne dotyczące systemu odbioru odpadów

"Miasto rozpoczyna budowę nowego systemu gospodarki odpadami - takiego, który będzie odpowiadał na indywidualne potrzeby mieszkańców i mieszkanek Poznania. Jak powinien wyglądać odbiór śmieci? 1 lipca ruszają konsultacje społeczne, podczas których każdy może zaproponować własną odpowiedź na to pytanie."

 

Szczegóły na stronie: POZnan.pl

Dziki w mieście

W związku z nasileniem występowania dzików na terenach zamieszkałych, Straż Miejska Miasta Poznania przygotowała poradnik dla mieszkańców

 

GOAP - podwyżka opłaty za gospodarowanie odpadami

Przypominamy, że od stycznia wzrasta opłata za gospodarowanie odpadami na obszarze obsługoiwanym przez GOAP. Szczegóły po kliknięciu w poniższą grafikę.

Ważne zmiany w systemie odbioru odpadów od 1 września 2020

Szanowni Państwo!

 

Od 1 września wchodzą w życie zapowiadane wcześniej zmiany w systemie odbioru odpadów. Najważniejszą z nich jest obowiązek segregacji odpadów. Więcej na stronie ZM GOAP.

 

Ponownie zapraszamy Klientów do naszego biura

Szanowni Państwo!

 

Od dnia 1 czerwca ponownie zapraszamy Klientów do osobistych wizyt w naszym biurze przy ulicy Jutrosińskiej 6/8. W osobistym spotkaniu z administratorem danej nieruchomości może uczestniczyć jedna osoba. Podczas wizyty na terenie firmy wymagane jest zakrycie nosa i ust przy użyciu np. maseczki czy przyłbicy, obowiązuje również dezynfekcja dłoni. Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, celem odpowiedniego przygotowania pomieszczenia do spotkania.

 

Ważna informacja dotycząca wymaganych prawem przeglądów nieruchomości

Szanowni Państwo!

 

Zachęcamy do zapoznania się z pismem dotyczącym powrotu do wykonywania obowiązkowych przeglądów nieruchomości.

 

DOKUMENT DO POBRANIA

Podstawowe informacje dotyczące zachowania w czasie zagrożenia epidemiologicznego

 

źródło: gov.pl/koronawirus

Komunikat dotyczący wizyt w siedzibie firmy

Szanowni Panstwo!

 

W związku z panująca pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o zdrowie naszych Klientów i Pracowników, prosimy o ograniczenie osobistych wizyt w siedzibie naszej firmy. Nasi pracownicy są dla Państwa dostępni w godzinach pracy: telefonicznie, mailowo, a także poprzez wiadomości na portalu Klienta i profilu w serwisie Facebook. Prosimy o stosowanie tych form komunikacji w najbliższych tygodniach.

 

 

Z poważaniem,

Zarząd LTG Nieruchomości Sp. z o.o.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZEBRAŃ WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!

 

Szanowni Państwo!


    Z uwagi na ostatnie wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2, zalecenia Głównego oraz Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, jak również wsłuchując się w liczne głosy naszych Klientów informujemy, że zebrania wspólnot mieszkaniowych, których obrady zaplanowano po dniu 10 marca 2020 roku nie odbędą się.


Okoliczność odwołania obrad zebrania absolutoryjnego wspólnoty mieszkaniowej z powodu wystąpienia siły wyższej, rozumianej jako okoliczności o charakterze wyjątkowym i niespodziewanym, nie została przewidziana w przepisach prawnych, dlatego dalsze decyzje i czynności wspólnoty mieszkaniowej ukierunkowane będą na konieczność zapewnienia jej właściwej gospodarki ekonomicznej oraz odpowiedniego stanu technicznego nieruchomości wspólnej.


Realizacji powyższych celów służyć będą głosowania nad uchwałami wspólnot mieszkaniowych prowadzonych w trybie indywidualnego zbierania głosów.

Modernizacja energetyczna budynków - nabór wniosków

Informujemy, że w Poznaniu właśnie ruszył pilotażowy program "Słoneczne dachy".

Od 01.03.2020 r. został uruchomiony nabór wniosków do przedsięwzięcia.

Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na stronie Funduszu.

 

Usługi kamerą termowizyjną

Zapraszamy do zapoznania się z usługą badania termowizyjnego budynku, lokalu lub instalacji. Szczegóły w artykule.

 

Nadchodzą zmiany w gospodarowaniu odpadami, ZM GOAP informuje

6 września weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. ZM GOAP w ciągu 12 miesięcy  jest zobowiązany do dostosowania aktów prawa miejscowego do zapisów ustawy.

 

 

źródło grafiki: GOAP

Zmiana lokalizacji Biura Obsługi Klientów

Szanowni Państwo!

 

Informujemy, że od dnia 7 października 2019 roku Biuro Obsługi Klienta mieszczące się do tej pory przy ulicy Matejki 5/1 zostaje włączone do głównej siedziby firmy znajdującej się przy ulicy Jutrosińskiej 6/8 [Junikowo]. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami od 1 lipca 2019 roku

Szanowni Państwo! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Związku Międzygminnego GOAP, ustalono nowe opłaty za gospodarowanie odpadami na terenie aglomeracji:

 

"OD 1 LIPCA 2019 r. NASTĄPI ZMIANA STAWEK OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI DLA NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKANYCH
I W CZĘŚCI ZAMIESZKANYCH !"

 

Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

 

Aplikacja Wywozik GOAP przypomni o planowanym wywozie odpadów

Związek Międzygminny GOAP zachęca do korzystania z aplikacji WYWOZIK GOAP, która przypomni o terminie wywozu danego rodzaju odpadów z ustalonych w aplikacji nieruchomości (można dodać kilka lokalizacji). Aplikacja zawiera równiez szereg informacji dotyczących rodzajów odpadów i sposobie ich segregacji, a także dostarcza najnowsze informacje dla Klientów ZM GOAP.

 

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

 

źródło: GOAP

 

 

Szczegóły dotyczące zmiany użytkowania wieczystego w prawo własności

W ostatnim czasie poznaliśmy wysokość bonifikaty dla osób, które zdecydują się uiścić opłatę przekształceniową w całości. Dla gruntów miejskich wysokośc bonifikaty wyniesie 75%

 

Każda osoba, której dotyczy przekształcenie gruntów powinna otrzymać z Urzędu Miasta pismo informacyjne. Ze względu na ilość zaświadczeń, mieszkańcy będą otrzymywać je sukcesywnie.

 

W przypadku, kiedy zaświadczenie jest potrzebne w szybszym terminie [np. ze względu na sprzedaż mieszkania], należy wystąpić o wniosek osobiście do Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami.

 

 

Wszelkie informacje na temat procedury przekształcenia i wymaganych działań znajdziecie Państwo na stronie informacyjnej Urzędu Miasta Poznania.

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami

Zgromadzenie Związku Międzygminnego GOAP przyjęło uchwałę w sprawie zmiany stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Użytkowanie wieczyste przechodzi do historii

Z dniem 1 stycznia 2019 roku nastąpiło automatyczne przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi. Wszyscy właściciele mieszkań i domów, stali się właścicielami lub współwłaścicielami gruntów, na których dana nieruchomość jest zbudowana.

 

Okres spłaty ma wynosić 20 lat, a wysokość opłat będzie taka sama jak w przypadku użytkowania wieczystego. Jednak dla osób, które zdecydują się spłacić należność jednorazowo, przewidziane są bonifikaty sięgające 60% w pierwszym roku, dla gruntów należących do Skarbu Państwa.

 

W przypadku gruntów należących do samorządów, to właśnie samorządy określają wysokość bonifikaty.

Zmiana użytkowania wieczystego we własność - trwają prace nad wprowadzeniem ustawy

Prawdopodobnie od stycznia 2019 roku wejdą w życie nowe przepisy znoszące użytkowanie wieczyste gruntów. Zapraszamy do zapoznania się z projektowanymi zmianami.

 

Obowiązek informacyjny RODO

Szanowni Państwo!

 

W związku z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych przedstawiamy Państwu informacje na temat przetwarzania danych w firmie LTG Nieruchomości.

 

Informacje RODO - LTG

Ulotka informacyjna dotycząca segregacji odpadów BIO

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną dostarczoną przez Związek Międzygminny GOAP:

 

 

Zasady odbioru odpadów BIO od stycznia 2018 roku

Szanowni Państwo! Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zmianami w segregacji odpadów, które wejdą w życie 1 stycznia 2018 roku.

Głosowanie uchwał drogą elektroniczną

Szanowni Państwo!

W związku ze zbliżającym się okresem zebrań Wspólnot Mieszkaniowych, przypominamy o możliwości wygodnego głosowania uchwał przez internet.

Lista spraw na portalu - najprostsza droga komunikacji

Szanowni Państwo!

 

Wszyscy nasi Klienci, posiadający konto w portalu LTG Nieruchomości mają dostęp do modułu Lista spraw, w którym za pomocą prostego formularza zgłosić można bieżące sprawy dla Zarządcy. Do formularza dołączyć można pliki, które lepiej pomogą w przedstawieniu sprawy.

 

Zachęcamy do korzystania z tej formy kontaktu, jako dodatkowej drogi komunikacji z naszą firmą. Szczegóły w rozwinięciu.

GOAP - zmiany w gospodarowaniu odpadami od stycznia 2018 roku

Od stycznia 2018 roku gospodarowanie odpadami na terenie Poznania i gmin przynależnych do Związku czeka sporo zmian. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi.

Nowa wersja portalu LTG Nieruchomości

Zapraszamy do logowania się do nowej wersji portalu dla Klientów LTG Nieruchomości pod adresem portal.ltg.poznan.pl

Nowa wersja oferuje odświeżony, bardziej przejrzysty wygląd oraz nowe funkcje, które mamy nadzieję usprawnią komunikację z naszą firmą.

 

 

Wysokość stawek za wodę od 01.01.2017

Szanowni Państwo!

 

Aquanet podał wysokość stawek za wodę, obowiązujących od 1 stycznia 2017 roku. Tabela przedstawia się następująco:

 

 

Stawki za wodę od 2017
l.p. Grupa odbiorców Jednostka Cena netto Cena brutto
1. Gospodarstwa domowe  zł/m3  4,43zł  4,78zł
2. Pozostali odbiorcy  zł/m3  4,43zł  4,78zł
3. Woda na cele przeciwpożarowe  zł/m3  4,43zł  4,78zł

 

Fundusz wodociągowy Aquanet

Szanowni Państwo!

 

Informujemy, że po raz kolejny Aquanet umożliwia uzyskanie dofinansowania do opłat za zimną wodę i ścieki za miesiące wrzesień-grudzień 2016.

Wnioski można składać w okresie od 22.11.2016 do 05.01.2017

Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci z gospodarstw domowych

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do zapoznania się z możliwością nieodpłatnego odbioru zalegających sprzętów RTV, AGD z Państwa gospodarstw domowych.

Zmiany w prawie. Użytkowanie wieczyste ma zostać zniesione

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, od 1 stycznia 2017 roku zlikwidowane zostanie użytkowanie wieczyste gruntów.

Przydatne formularze oraz akty prawne

Zapraszamy do pobierania gotowych do wypełnienia formularzy dotyczących Państwa lokalu oraz aktów prawnych istotnych dla każdego mieszkańca.

Zapraszamy na zebrania Członków Wspólnot Mieszkaniowych

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na odbywające się zebrania absolutoryjne.

Informacja w związku z zaleganiem odpadów komunalnych

Szanowni Państwo!

 

W związku z licznymi zapytaniami oraz skargami dotyczącymi wywozu odpadów komunalnych z nieruchomości zarządzanych przez LTG Nieruchomości sp. z o.o. informujemy, że od dnia 1 lipca 2013 roku podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za wywóz oraz gospodarowanie odpadami komunalnymi jest gmina lub powołane w tym celu związki międzygminne. Zarządca nieruchomości nie odpowiada za naruszenia obowiązków wynikających z ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, jednakże każdy przypadek przedmiotowych naruszeń zgłaszany jest przez zarządcę właściwym instytucjom.

 

Jednocześnie informujemy, że w odniesieniu do nieruchomości, na których dalsze gromadzenie odpadów z przyczyn obiektywnych jest niemożliwe lub zagraża zdrowiu mieszkańców, LTG Nieruchomości sp. z o.o. podjęła działania zmierzające do zlecenia wywozu zastępczego przez firmy prywatne, przy czym zgodnie z art. 6s ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach kosztami w/w usługi obciążona zostanie gmina.

Konsorcja FBSerwis S.A. i Remondis Sanitech Sp. z o. o. będą od 1 stycznia 2015r. świadczyć w Poznaniu i okolicach usługę odbioru śmieci. Już zaczęły się przygotowania

"Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” informuje, że konsorcja FBSerwis S.A. i Remondis Sanitech Sp. z o. o. , które wygrały przetarg i będą świadczyć usługę odbioru odpadów komunalnych od 1 stycznia 2015 roku ze wszystkich 22 sektorów, na które podzielono obszar Związku, prowadzą intensywne przygotowania do właściwej realizacji zadań i zapewnienia mieszkańcom wysokiego standardu usług. Dlatego przystąpiły one już do akcji wymiany pojemników i dostosowywania ich wielkości do danych wynikających z deklaracji złożonych przez właścicieli nieruchomości. "

Komunikat Remondis dotyczący odbioru odpadów problemowych z dzielnicy Grunwald

"Dnia 13 maja rusza akcja odbioru odpadów problemowych z terenu nieruchomości zamieszkałych z DZIELNICY GRUNWALD.

Odbiór odpadów problemowych będzie realizowany w terminie od 13 maja do 27 czerwca 2014 r., a przyjmowanie zgłoszeń w formie wypełnionego formularza od 15 kwietnia do 29 kwietnia 2014 r."

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych dla aglomeracji poznańskiej

Od kwietnia rozpocznie się odbiór odpadów problemowych i wielkogabarytowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Rejonizacja odbioru odpadów po 1 lipca 2013 roku

GOAP podał do wiadomości sposób podziału aglomeracji poznańskiej na potrzeby nowej Ustawy.

Jak segregować odpady po 1 lipca 2013 roku

Szanowni Państwo!

 

W związku z wieloma wątpliwościami dotyczącymi segregowania odpadów, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami podamymi przez GOAP.

Dziś upływa termin składania deklaracji śmieciowych

W dniu dzisiejszym [tj. 03-06-2013] upływa termin składania deklaracji ilości osób przebywających w lokalu na potrzeby nowego sposobu gospodarowania odpadami.

Prosimy o wypełnienie i odesłanie deklaracji ilości osób na potrzeby nowej ustawy gospodarowania odpadami

Zmiany w gospodarce odpadami w pełni zaczną obowiązywać od 1 lipca 2013 r. Od tego dnia gminy przejmą pełną odpowiedzialność za gospodarowanie nimi. Prosimy o odsyłanie wypełnionych deklaracji do Zarządcy do dnia 22 maja 2013 roku!

Ustalono stawkę za wywóz śmieci

Zgromadzenie uchwaliło stawkę - 12 zł od osoby 

 

W Poznaniu i 9 sąsiednich gminach tworzących Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny wyniesie 12,00 zł miesięcznie od mieszkańca i uwzględnieniu zastosowania metody degresywnej, a za odpady zbierane nieselektywnie 20,00 zł bez możliwości  degresji – zdecydowało Zgromadzenie ZM GOAP podczas posiedzenia 12 marca br. 

KOMUNIKAT: Awaria w elektrociepłowni Karolin

W związku z awarią w elektrociepłowni Karolin na terenie Poznania występuje przerwa w dostawie ogrzewania i ciepłej wody dla wszystkich odbiorców Dalkii. Prognozowany termin usunięcia awarii w dniu dzisiejszym, jednak ciepło w sieci może pojawić się dopiero jutro.

 

Aktualizacja 12:35

Dalkia poinformowała, że awaria została już usunięta, jednak ciepło może pojawić się dopiero około godziny 15.

 

"Dostawy ciepła dla mieszkańców są obecnie uzależnione od czasu jaki gorąca woda z EC Karolin potrzebuje aby dotrzeć do instalacji ciepłowniczych w domach i mieszkaniach. Stopniowo będzie się poprawiała sytuacja w kolejnych dzielnicach. Późnym popołudniem dostawy ciepła powinny zostać przywrócone do wszystkich mieszkańców." - wyjaśnia Bartłomiej Pawluk z Dalkii.

Remont z premią

Zgodnie z obowiązującymi przepisami o premię z Funduszu Termomodernizacji i Remontów mogą starać się również Wspólnoty Mieszkaniowe, które z różnych względów nie mogą wykonać termomodernizacji budynku...

Zabytkowa kamienica na Grudzieńcu odzyskała dawny blask

Renowacja kamienicy przy ulicy Grudzieniec przywróciła świetność kolejnemu budynkowi na ulicach Poznania.

Tysięczny subskrybent kanału informacyjnego SMS

Miło nam poinformować, że już tysiąc spośród naszych Klientów wyraziło chęć otrzymywania powiadomień drogą wiadomości SMS.

Planowane wyłaczenia dostawy prądu

Stan na dzień 27 lipca 2012.

Ustawa deweloperska

Prezydent RP podpisał ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z dnia 16.09.2011 roku. Ustawa wchodzi w życie z dniem 29.04.2012 r.

BUDYNKI PIĘKNIEJĄ POD NASZĄ OPIEKĄ

Wraz z coraz większą ilością odnowionych budynków, pięknieją ulice Poznania i okolic, zachęcając kolejnych Właścicieli nieruchomości do przeprowadzenia podobnych prac. Przykładem takich działań jest remont elewacji przy ul. Kościelnej 46

Na rynku mediów jesteśmy opiniotwórczy

Stanowisko prezesa Barańskiego w temacie uwolnienia zawodu zarządcy nieruchomości.

LTG Nieruchomości Aniołem Dobrej Kultury

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż firma Ltg Nieruchomości została uhonorowana certyfikatem Anioła Dobrej Kultury, przyznawanym corocznie przez Stowarzyszenie Musica Patria.

Nowe nieruchomości

W ramach grupy  LTG Nieruchomości spółka z o.o.  wybudowaliśmy i zarządzamy kolejnym budynkiem zasobu miasta i gminy Murowana Goślina.

 

 

Grillowanie na terenie wspólnot mieszkaniowych

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat tzw. „grillowanie” stało się nieodłącznym elementem niemal każdego pogodnego, majowego weekendu spędzonego na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie.

 

Rozpoczęcie prac remontowych ul. Kościelna 46

Rozstrzygnięto przetarg na prace remontowe przy ul. Klonowej 4,6 w Poznaniu

Informujemy, że został wybrany wykonawca prac remontowych instalacji wodnokanalizacyjnej w budynku wspólnoty mieszkaniowej w Poznaniu przy ul. Klonowej 4,6.

Rozstrzygnięto przetarg na prace budowlane przy ul. Nad Wierzbakiem 38

Informujemy, że został wybrany wykonawca prac termomodernizacyjnych budynku wspólnoty mieszkaniowej w Poznaniu przy ul. Nad Wierzbakiem 38

Rozstrzygnięto przetarg na prace budowlane przy ul. Nowej 6 i 7 w Strykowie

Informujemy, że został wybrany wykonawca prac termomodernizacyjnych budynku wspólnoty mieszkaniowej w Strykowieprzy ul. Nowej 6 i 7.

Rozstrzygnięto przetarg na prace budowlane przy ul. Kolejowej 30,31

Informujemy, że został wybrany wykonawca prac remontowych i termomodernizacyjnych budynku wspólnoty mieszkaniowej w Poznaniu przy ul. Kolejowej 30,31

Rozstrzygnięcia przetargów na prace budowlane

Zawiadamiamy, że po zakończeniu postępowania związanego z ogłoszonymi przez nas przetargami na prace budowlane i instalacyjne, w dziale „aktualności” będziemy na bieżąco informować o dokonanym wyborze.

Ruszają remonty we Wspólnotach

Po ostatecznym zamknięciu roku 2009 na zebraniach absolutoryjnych, przyszedł czas na realizację uchwalonych planów remontów.

Prace budowlane w zgodzie ze środowiskiem.

Realizując inwestycje remontowo – budowlane inwestor musi wziąć pod uwagę wiele czynników, które pośrednio lub bezpośrednio oddziaływają na środowisko naturalne.

Parkowanie na terenie wspólnoty mieszkaniowej.

Zdesperowani mieszkańcy jednej ze wspólnot mieszkaniowych, w reakcji na problemy z niezdyscyplinowanymi użytkownikami samochodów parkującymi w niedozwolonych miejscach, uchwalili regulamin parkowania na terenie wspólnoty.

Wentylacja w budynkach wielorodzinnych - problem wilgoci

Brak wentylacji lub wentylacja z różnych powodów osłabiona często przyczynia się do zawilgocenia ścian mieszkania. Pranie, gotowanie, suszenie, oddychanie to czynniki powodujące powstawanie pary wodnej w mieszkaniu.

Poszanowanie dóbr osobistych dłużników wspólnoty mieszkaniowej.

Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 20 marca 2008 roku stwierdził, że członkowie wspólnoty mieszkaniowej mają prawo do uzyskania informacji o zaleganiu opłat przez innych właścicieli lokali, a zarząd lub umocowany przez niego zarządca nieruchomości jest obowiązany im takiej informacji udzielać, ale podkreślił jednocześnie, że tego rodzaju informacja odnosi się do silnie chronionej na gruncie polskiego prawa (art.23 Kodeksu Cywilnego) sfery prywatności każdego człowieka, dlatego nie ma uzasadnienia dla podawania tych informacji do publicznej wiadomości, tj. do nieograniczonego grona adresatów. Z tego względu Sąd Apelacyjny stwierdził w uzasadnieniu omawianego wyroku, że:

Poza sporem jest, że członkowie wspólnoty mają prawo do informacji o zaleganiu opłat przez innych właścicieli lokali i zarząd jest obowiązany im takiej informacji udzielać, ale realizacja tego uprawnienia musi się odbywać w poszanowaniu dóbr osobistych ewentualnych dłużników wspólnoty. Tego typu informacja należy do chronionej prawem sfery prywatności dłużnika (art. 23 kc), a jej podanie do publicznej wiadomości może się odbyć tylko za jego wiedzą i zgodą. W przeciwnym bowiem wypadku stanowi naruszenie dóbr osobistych w rozumieniu art. 24 kc.”

 

Zdaniem Sądu bezprawności takiego działania nie znosi ani uzasadniony interes pozostałych członków wspólnoty (mogą oni bowiem o zadłużeniu właścicieli mieszkań dowiedzieć się od zarządcy lub na zebraniach wspólnoty), ani okoliczność, że na liście umieszczonej na tablicy ogłoszeń wewnątrz budynku podano tylko numer lokalu bez nazwiska właścicieli.


 

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie

z dnia 20 marca 2008 r.

I ACa 1068/2007

Członkowie wspólnoty mają prawo do informacji o zaleganiu opłat przez innych właścicieli lokali i zarząd jest obowiązany im takiej informacji udzielać, ale realizacja tego uprawnienia musi się odbywać w poszanowaniu dóbr osobistych ewentualnych dłużników wspólnoty. Tego typu informacja należy do chronionej prawem sfery prywatności dłużnika (art. 23 kc), a jej podanie do publicznej wiadomości może się odbyć tylko za jego wiedzą i zgodą.

 

Dla dobra interesów naszych klientów

Z bezsilności w walce z urzędniczą machiną pracownicy firmy LTG Nieruchomości dbając o dobro naszych klientów szukają wsparcia w jednej z ważniejszych gazet wielkopolski. Na załączonym zdjęciu artykuł jaki ukazał się w piątkowym Głosie Wilekopolskim dnia 5 lutego 2010.

Zakazy i nakazy we wspólnocie mieszkaniowej

Nie ulega wątpliwości, że w relacjach sąsiedzkich występuje szereg zachowań, które trudno zakwalifikować jako oczywiste naruszenie porządku domowego. Zasady korzystania z nieruchomości często ustalane są w tzw. regulaminach porządku domowego.

Dobiegły końca prace termomodernizacyjne na ulicy Bułgarskiej 128 ABC

Dnia 20.12.2009 roku dokonano ostatecznego odbioru prac termomodernizacyjnych budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Bułgarskiej 128 ABC. Zgodnie  audytem energetycznym  roczna oszczędność energii cieplnej dla całego budynku powinna kształtować się na poziomie 20 000 złotych.

Zakończono remont dachu i elewacji na ul. Długosza 11-19.

Zakres przeprowadzonych robót był bardzo szeroki i obejmował: wykonanie ocieplenia ścian, ocieplenie dachu, położenie nowej elewacji, wymiana całości poszycia dachu, przemurowanie kominów, wymiana opierzeń, rynien i rur spustowych, zrekonstruowanie schodów w wejściach z obydwu stron budynku, remont płyt balkonowych, wymiana stolarki drzwiowej od podwórza.

images
tel. 601-784-902
awaria@ltg.poznan.pl