Zarządzamy nieruchomościami

Zarządzamy

Nie pozwól zepsuć sobie wakacji - zabezpiecz mieszkanie przed wyjazdem


Szanowni Państwo! Wakacje są czasem, kiedy w końcu nadchodzi długo wyczekiwany wypoczynek i okazja do oderwania się od całorocznej rutyny. W gorączce przygotowań do upragnionego wyjazdu prosimy o poświęcenie chwili na kilka czynności, które mogą pomóc nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie lub jeszcze w czasie trwania turnusu.

 

Przed wyjazdem prosimy szczególnie o sprawdzenie okien, ponieważ właśnie przez okna prowadzi najłatwiejsza dla złodziei droga do naszego mieszkania. Problem ten dotyczy niestety nie tylko mieszkań parterowych. Jeśli posiadacie Państwo okna z blokadą na klucz w klamce, radzimy zabezpieczyć zamki. Dla tych Państwa, których mieszkania wyposażone są w rolety zewnętrzne, radzimy sprawdzić czy nie zapomnieliśmy o żadnej z nich i czy mechanizmy działają poprawnie.

 

 

Drugim ważnym krokiem jest dokładne domknięcie kranów i zaworów kuchenki gazowej, o ile taką Państwo posiadacie. Jeżeli stały dopływ wody i gazu nie jest niezbędny, można wyłączyć te media głównymi zaworami w mieszkaniu.

 

 

Prosimy także o sprawdzenie urządzeń elektrycznych i pozostawienie tylko tych, których działanie nie może zostać przerwane, np. lodówka, system monitoringu mieszkania, systemy alarmowe. W zależności od budowy sieci energetycznej w mieszkaniu możecie Państwo wyłączyć bezpieczniki w pomieszczeniach, gdzie zasilanie w czasie wyjazdu będzie zbędne. Niektórzy na czas wyjazdu pozostawiają jedną z lamp podłączoną do gniazdka, które można zaprogramować, aby włączała się o określonych godzinach lub w nieregularnych odstępach czasu. Gniazdo takie można nabyć niewielkim kosztem w sklepach elektronicznych.

 

 

Jeśli macie Państwo możliwość przekazania kluczy zaufanej osobie z sąsiedztwa lub rodzinie, zachęcamy do takiego kroku. Mieszkanie będzie dodatkowo nadzorowane, a w razie zagubienia kluczy w podróży mamy zapasowy komplet dostępny u tej osoby. Można też dodatkowo poprosić o choćby podlanie kwiatów czy opiekę nad domowym zwierzakiem.

 

Dokumenty i przedmioty o specjalnej wartości materialnej czy sentymentalnej można dodatkowo zabezpieczyć w sejfie, jednak częstszym sposobem jest powierzenie ich zaufanej osobie i przechowanie u niej w domu na czas naszego wyjazdu.

 

Do tych z Państwa, którzy posiadają czworonoga czy inne zwierzę wymagające stałej opieki apelujemy o rozwagę przy planowaniu wyjazdu i odpowiednio wcześniejsze przygotowania do zorganizowania tego czasu dla naszego przyjaciela. Jeśli nie jedzie on z nami, trzeba mu zapewnić bezpieczne i spokojne miejsce u rodziny lub w hotelu dla zwierząt tak, aby czas naszego odpoczynku nie był dla niego czasem stresu.

 

 

Kiedy nadchodzi już dzień wyjazdu i wydaje się, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik, często przychodzi chwila, że w pośpiechu cofamy się do domu, bo zapomnieliśmy zabrać portfela czy kluczyków do samochodu. W tym pośpiechu najczęściej zapominamy o rzeczach najważniejszych. Dlatego na chwilkę zatrzymajmy się jeszcze w mieszkaniu i ostatni raz sprawdźmy czy przypadkiem woda nie kapie z kranu, a żelazko jest odłączone od zasilania po prasowaniu wakacyjnych kreacji.

 

Życzymy Państwu udanych podróży, w spokoju i przy pięknej pogodzie. Życzymy, aby przywieźli Państwo z wakacji wyłącznie dobre wspomnienia i bezpiecznie wrócili do swoich mieszkań i domów.

 

Czytaj również:
images
tel. 601-784-902
awaria@ltg.poznan.pl