Zarządzamy nieruchomościami

Zarządzamy

Remont z premią


"Remont z premią"


Zgodnie z obowiązującymi przepisami o premię z Funduszu Termomodernizacji i Remontów mogą starać się również Wspólnoty Mieszkaniowe, które z różnych względów nie mogą wykonać termomodernizacji budynku.

 

Z takiej możliwości, przy wparciu Zarządcy, skorzystali Właściciele budynku przy ul. Kolejowej 7a w Poznaniu, którzy w 2011r. podjęli decyzję o ubieganiu się o kredyt z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem kwalifikacji przedsięwzięcia było przedstawienie wcześniej przygotowanego audytu remontowego i jego pozytywna weryfikacja przez BGK.

 

Uzyskana premia remontowa to 20% kwoty kredytu wykorzystanego na realizację przedsięwzięcia remontowego. Po załatwieniu wszelkich formalności, takich jak uzyskanie kredytu, wykonanie dokumentacji budowlanej, uzyskanie wszelkich pozwoleń oraz uzgodnień z Miejskim Konserwatorem Zabytków rozpoczął się kompleksowy remont budynku.

 

Polegał on na ociepleniu ścian wewnętrznych poddasza, ociepleniu dachu nad częścią mieszkalną, ociepleniu stropu pod nieogrzewanym poddaszem, remoncie ścian szczytowych, dachu, ścian fundamentowych, elewacji, remoncie klatek schodowych, stolarki, instalacji elektrycznej oraz wodno – kanalizacyjnej.Wszelkie informację na temat zasad przyznawania dofinansowania z BGK znajdziecie Państwo pod adresem www.bgk.com.pl

 


 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia rezultatów wykonanego remontu:

 

Elewacja od strony podwórza, przed i po remoncie

Zdj.1 Elewacja ściany tylnej i bocznej, przed i po remoncie.

 

Zdj.2 Elewacja frontowa, przed i po remoncie.

 

Zdj.3 Stan elewacji wokółokiennej, przed i po remoncie

 

Zdj.4 Elewacja ściany bocznej i frontowej, przed i po remoncie

2012-10-11
Czytaj również:
images
tel. 601-784-902
awaria@ltg.poznan.pl