Zarządzamy nieruchomościami

Zarządzamy

Witamy


Spółka LTG Nieruchomości to profesjonalny zarządca nieruchomości. Oferuje zarządzanie nieruchomościami i administrację budynków. Działalność w tym zakresie prowadzimy w Poznaniu i całej Wielkopolsce od 1991 roku, ze szczególnym naciskiem na zarządzanie nieruchomościami stanowiącymi własność wspólnot mieszkaniowych, obiektów komunalnych oraz osób prywatnych, a także obiektów komercyjno - biurowych, handlowych i magazynowych, posiadamy również własne pogotowie techniczne.

W działalności swojej kierujemy się przede wszystkim troską o wysoką jakość świadczonych usług oraz o minimalizowanie kosztów eksploatacyjnych na zarządzanych nieruchomościach. Administracja nieruchomościami wymaga wiedzy, doświadczenia i pełnego zaangażowania, powierz tą rolę profesjonalnemu zarządcy nieruchomości - LTG Nieruchomości Poznań.

Aktualności

Burze, ulewne deszcze, silny wiatr i upał prognozowane w Wielkopolsce


Szanowni Państwo!

 

 

 

Komunikat aktualny na dzień: 2022-08-19 od godz. 15:00 do 2022-08-20 do godz. 4:00

 

W związku z możliwością wystąpienia burz i silnych podmuchów wiatru oraz opadów prosimy o zachowanie wzmożonej ostrożności i w miarę możliwości zabezpieczenie wszelkich przedmiotów ruchomych znajdujących się na zewnątrz budynków (tj. na balkonach, tarasach i w przydomowych ogródkach)

 

Z uwagi na wysokie temperatury sugerujemy ograniczyć aktywności na zewnątrz.

DODATEK WĘGLOWY - wniosek i instrukcja wypełnienia


Szanowni Państwo, w związku z zatwierdzeniem wzoru wniosku o dodatek węglowy przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, udostępniamy wzór wniosku do wypełnienia oraz instrukcję jak wniosek wypełnić. Wniosek należy złożyć do odpowiedniego urzędu gminy lub elektronicznie.

 

WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY [format DOC, do wypełnienia komputerowego]

WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY [format PDF, do wydruku i wypełnienia ręcznego]

 

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU O DODATEK WĘGLOWY

 

Nie pozwól zepsuć sobie wakacji - zabezpiecz mieszkanie przed wyjazdem


Szanowni Państwo! Wakacje są czasem, kiedy w końcu nadchodzi długo wyczekiwany wypoczynek i okazja do oderwania się od całorocznej rutyny. W gorączce przygotowań do upragnionego wyjazdu prosimy o poświęcenie chwili na kilka czynności, które mogą pomóc nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie lub jeszcze w czasie trwania turnusu.

30 czerwca 2022 mija termin składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła


Szanowni Państwo!Przypominamy, że 30 czerwca 2022 upływa termin zgłaszania źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych.

LTG Nieruchomości jako zarządca składa w imieniu Wspólnoty Mieszkaniowej deklaracje dotyczące wyłącznie wspólnych źródeł ciepła lub spalania paliw np. kotłownie gazowe, węzły cieplne.

Na właścicielu lokalu spoczywa obowiązek zgłoszenia indywidualnych źródeł ciepła lub spalania paliw w lokalu mieszkalnym/użytkowym, np. pieców gazowych, kaflowych, kominków, bojlerów elektrycznych.

Deklaracje można złożyć w formie elektronicznej na stronie https://ceeb.gov.pl/ , w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta (zgodnie z lokalizacją budynku).

Szczegółowe informacje oraz instrukcje wypełniania deklaracji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

Obowiązkowa deratyzacja na terenie Poznania


W dniach od 1 do 30 kwietnia 2022 na terenie Poznania przeprowadzana będzie obowiązkowa deratyzacja. Prosimy o zachowanie ostrożności i śledzenie komunikatów ostrzegających o wyłożonej trutce.

Czad - cichy zabójca


Każdego roku w Wielkopolsce dochodzi do kilkuset przypadków podtrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem. Niestety zwykle kilka z nich kończy się śmiercią poszkodowanego. Nasilenie tych zdarzeń następuje w okresie zimowym, kiedy w różny sposób ogrzewamy nasze mieszkania. To właśnie wtedy należy być szczególnie wyczulonym na obecność tlenku węgla.

Można już składać deklaracje za gospodarowanie odpadami w Poznaniu


"W związku z wystąpieniem Miasta Poznania ze struktur ZM GOAP, kompetencje w zakresie gospodarki odpadami od 1 stycznia 2022 roku powrócą do Miasta. Przejęcie przez Poznań obowiązków związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych wiąże się z szeregiem nowych zadań, których realizacja rozpocznie się wraz z nowym rokiem."

 

źródło tekstu i grafiki: Poznan.pl

Poznań bez azbestu - darmowy demontaż i utylizacja szkodliwego materiału


Szanowni Państwo!

 

Miasto Poznań oferuje darmowe usunięcie szkodliwych materiałów zawierających azbest.

Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie projektu - POZnan.pl

images

tel. 601-784-902
awaria@ltg.poznan.pl